Harmonogram konferencji

Wtorek, 30.04.2019

 

13:00 - 15:00 - Rejestracja uczestników

13:00 - 14:30 - Transport autokarowy uczestników z Dworca Łódź Widzew

15:30 - 16:00 - Uroczyste rozpoczęcie 50. Ogólnopolskiej Szkoły Chemii

16:00 - 17:00 - Wykład inauguracyjny

17:00 - 17:20 - Prezentacja firmy Perkin Elmer

17:20 - 17:40 - Prezentacja firmy ADAMED

17:40 - 18:00 - Prezentacja Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych

18:00 - 19:00 - Obiadokolacja

21:00 - Wieczór integracyjny 

Środa, 01.05.2019

 

8:00 - 9:00 - Śniadanie

9.00 – 9.10 - Rozpoczęcie I sesji referatów CHEMIA FIZYCZNA I TEORETYCZNA

9:10 - 9:30 - Adam Kabański - Energia elektryczna pozyskiwana z ziemniaków jako alternatywa dla konwencjonalnych baterii, pop

9:30 - 9:50 - Adrian Patej - O promieniowaniu elektromagnetycznym uwięzionym w owocu, czyli dlaczego winogrona w mikrofali wytwarzają plazmę,                        pop
9:50 - 10:10 -
Łukasz Kołodziej - Badanie wpływu grup karboksylowych na właściwości pierścienia aromatycznego za pomocą obliczeń DFT, bw

10:10 - 10:30 - Paulina Mieldzioć - Sonochemiczne utlenianie heksacyjanożelazianu(II) potasu w roztworach wodnych, bw
10:30 - 10:50 -
Szymon Szostak - Indukowanie zlokalizowanego powierzchniowego rezonansu plazmonowego w nanocząstkach złota poprzez                                      domieszkowanie atomami srebra, bw
11.00 – 11.30 - Przerwa kawowa 

11:30 – 12:30 - Wykład gościa: prof. dr hab. inż. Grzegorz Bujacz - Piękno krystalografii białek
12:30 – 14:00 - Sesja posterowa I

14.00 – 15.00 - Obiad

15.00 – 16.00 - Wykład gościa: prof. nadzw. dr hab. Rafał Wiglusz - Nanotechnologia w zastosowaniach biomedycznych

16.30 – 16.40 - Rozpoczęcie II sesji referatów CHEMIA ORGANICZNA

16:40 - 17:00 - Dawid Frąckowiak - Silanole, silanodiole, silanotriole, siloksanodiole,... - bloki budulcowe makrostruktur krzemoorganicznych, pop

17:00 - 17:20 - Wojciech Nogaś - Zwycięski pochód sztucznej inteligencji, pop
17:20 - 17:40 -
Marcin Erdanowski - Synteza heterometalicznych sieci ZIF, bw

17:40 - 18:00 - Paulina Lis Tetrapodstawione porficeny - zależność właściwości spektroskopowych od rodzaju podstawienia, bw

18:00 - 18:20 - Jakub Piątkowski - Wymiana ligandów anionowych w katalizatorach metatezy alkenów zawierających czwartorzędowe ugrupowanie                             amoniowe, bw
18:20 - 18:40 -
Katarzyna Pojnar - Badania aktywności katalitycznej wybranych kompleksów metali przejściowych w reakcji tlenku styrenu z                                             ditlenkiem węgla, bw

19.00 - 20.00 - Kolacja 

21.00 - Wieczór integracyjny

Czwartek, 02.05.2019

8.00 - 9.00 - Śniadanie 

9.00 - 9.10 - Rozpoczęcie III sesji referatów CHEMIA NIEORGANICZNA I ANALITYCZNA

9:10 - 9:30 - Jan Chraplak - Morze chemii, czyli broń chemiczna zatopiona w Bałtyku, pop

9:30 - 9:50 - Marta Podgórny - Space toxicology, czyli chemia misji kosmicznych, pop

9:50 - 10:10 - Paula Felczak, Wojciech Szychowski - Zapach w liczbach, pop

10:10 - 10:30 - Katrzyna Chmur - Właściwości utleniające nitrylotrioctanowego kompleksu wanadu(V), bw

10:30 - 10:50 - Magdalena Grodzka - Badanie zabytkowych dzieł malarskich przy zastosowaniu metod spektroskopowych, bw
11.00 - 11:30 - Przerwa kawowa 

11:30 - 11:40 - Rozpoczęcie sesji referatów po przerwie
11:40 - 12:00 -
Dawid Drozdowski Synteza NaMg(PO3)3:Eu    oraz zbadanie właściwości optycznych, bw

12:00 - 12:20 - Jakub Józiewicz - Czy transmisja światła przez warstwę wody może być większa niż 100%?

12:20 - 12:40 - Hubert SzabatWpływ osadzania pulsowego na strukturę stopów WNiCu, bw

12:40 - 13:00 - Krzysztof Świderski Analiza kroplowa z wykorzystaniem techniki APGD na czipach ceramicznych, bw

13:00 - 13:20 - Jan Albert ZienkiewiczSelektywna synteza i charakterystyka spektroskopowa heksagonalnego i ortorombowego  EuF3                                                                       współdomieszkowanego jonami Yb  /Tb  , czyli o tym, że technika również ma znaczenie, bw

13:20 - 13:40 - Małgorzata Friedrich - Progi wyczuwalności związków chemicznych i ich mieszanin

14.00 - 15.00 - Obiad

15.00 - 15:10 - Rozpoczęcie IV sesji referatów

15:10 - 15:30 - Monika PikuzińskaReceptory GPCR i leki działające na nie

15:30 - 15:50 - Adrian RüfliShining light on cancer – Bioluminescent coelenterazine-type probes as diagnostic tools in cancer treatment, pop

15:50 - 16:10 - Damian TarasekZastosowanie reakcji Trindera w testach diagnostycznych, pop

16:10 - 16:30 - Dominika Kłosin, Izabella Kowalska Wpływ stężenia odoranta na ocenę intensywności zapachu i jego jakości hedonicznej na                                         przykładzie geraniolu oraz związków pochodnych, bw

16:30 - 17:30 - Wykład gościa: dr Marta Dudek - Przewidywanie struktur krystalicznych nadzieją dla przemysłu farmaceutycznego

17.30 - 19:00 - Sesja posterowa II

19.00 - 20.00 - Kolacja 

21.00 - Wieczór integracyjny

 

Piątek, 03.05.2019 

8.00 - 9.00 - Śniadanie 

9.00 - 9.10 - Rozpoczęcie V sesji referatów TECHNOLOGIA CHEMICZNA

9:10 - 9:30 - Bartosz Gawlik, Filip LatzkeComparative study of efficiency of filtration materials found in domestic fume hoods and used in the                                  process of odours abatement, bw

9:30 - 9:50 - Kinga GrodzkaPolimeryzacja strąceniowa jako metoda tworzenia matryc dla wdrukowywania molekularnego jonów metali o                                          właściwościach katalitycznych, bw

9:50 - 10:10 - Szymon Kozłowski Synteza poli(metakrylanu 2-dimetyloaminoetylu) z zachowaniem grup końcowych łańcucha, bw

10:10 - 10:30 - Wiktoria PiżewskaZielone inhibitory korozji, bw

10:30 - 10:50 - Bartosz Widera W kierunku gospodarki cyrkularnej. Technologie odzysku wody i surowców ze ścieków oczyszczonych, bw

10:50 - 11:10 - Mikołaj Żak Wertykalnie zintegrowane azotkowe urządzenia optoelektroniczne połączone złączami tunelowymi, bw

11.10 - 11.30 - Przerwa kawowa 

11.30 - 12.30 - Wykład gościa: dr Emilia Tomaszewska - Synteza nanocząsteczek metalicznych do zastosowań w aplikacjach biomedycznych

12.30 - 14.00 - Sesja posterowa III

14.00 - 15.00 - Obiad

15.00 - 16:00 - Wykład gościa: prof. Luca Sancineto -  Walking on the moon: my research on Selenium Chemistry

17.00 - 18:30 - Zebranie Walne ASSChem 

20.30 - Bankiet

 

Sobota, 04.05.2019

8.00 - 10.00 - Śniadanie

11.00 - Transport autokarowy uczestników na Dworzec Łódź Widzew

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wojciech Bącalski
Jan Bąk
Kacper Bernatek
Szymon Breś 
Kamil Budziak
Marta Bujanowska

Marcelina Bukowska
Jarosław Ciślak
Adrianna Cyraniak
Dominika Czapska
Cyprian Doroszko
Gabriela Gąsior

Iwona Gierlicka
Weronika Gromacka
Dominika Jankowska

Katarzyna Kowalewska
Andrzej Krempiński

Dominika Kruszewska

Weronika Najdychor

Aleksandra Skoczeń
Wioleta Składowska



 

Środa,
godzina 12:30

Podział sesji posterowych

Michał Gwoździej 
Katarzyna Halikowska
Mateusz Iwan

Anna Janeczek

Aleksandra Kimak

Michał Krych

Wiktoria Lewandowska

Daria Łada

Jakub Łopaciuk

Zuzanna Majewska

Jakub Makuszewski

Agnieszka Manikowska

Michalina Miszczak

Paulina Mormol

Emilia Mykowska
Katarzyna Pawlak
Natalia Pietras
Wiktor Poper
Anna Rybarczyk

Maria Sawicka

Aleksander Smolarkiewicz-Wyczachowski

Kamil Świątek

 

 

Czwartek, 
godzina 17:30

Piątek
godzina 12:30

Natalia Czaplicka

Jakub Gauza

Paweł Nowak 

Anna Ornatowska

Edyta Pieńkowska

Ewa Pietrzak

Dominika Ptaszyńska

Zuzanna Sroczyńska

Katarzyna Szafrańska

Bartłomiej Szarłan

Elżbieta Szczepańska

Weronika Szczęsna

Martyna Szymańska

Aleksandra Turbaczewska

Piotr Twardowski

Maciej Waligórski

Adrian Walkowiak

Dastin Wosch

Mateusz Woziński

Alicja Anna Zielińska

Michalina Zimnak

3+

3+

3+

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now